Vilniaus Ozo gimnazijoje įgyvendinamas projektas (projekto vadovė Danguolė Mačiulienė), kuriam įgyvendinti suteikė paramą Olgos Lengyel Institutas (TOLI) iš Niujorko.
Gegužės 4 d. projekto dalyviai vyko į Panerių memorialą. Apsilankymo metu mokiniai susipažino su Panerių tragedijos ir memorialo atsiradimo istorija, aplankė paminklus šioje vietoje nužudytiems žydams, lenkams, lietuviams, sovietų karo belaisviams ir romams atminti bei Panerių memorialo informacinį centrą.
Tęsdami projektą „Žydiško Vilniaus pasakojimai nuotraukose“, jo dalyviai gegužės 18 d. susipažino su žydų istorija Vilniaus senamiestyje: pradėjo pažintį su šios bendruomenės seniausiomis ištakomis ir jų akcentu – Mozės skulptūra Katedros išorėje, apsilankė buvusioje Mažojo ir Didžiojo getų teritorijose, sužinojo, kad dabartinių Mėsinių, Raugyklos ir kiti gatvių pavadinimai reiškė amatus, kuriuos puoselėjo žydų tautos gyventojai iki Antrojo pasaulinio karo. Projekto dalyviai aplankė Gaono – žydų išminčiaus – paminklą – vietą, kurioje iki Antrojo pasaulinio karo buvo didžiausia sinagoga, buvusios bibliotekos pastatą, kuri karo metu buvo svarbi dvasinei gete gyvenusių žydų gerovei. Čia svarbu paminėti ir Oną Šimaitę, kuri išgelbėjo ne tik dalį knygų, bet ir nemažai žydų vaikų. Ekskursijai einant į pabaigą, visi drauge praėjo pro buvusias parduotuves, kurių autentiški užrašai vis dar puošia arkas, vienintelę Vilniaus sinagogą. Ekskursija baigėsi pažintimi su dr. Cemachu Šabadu, kuris yra mums gerai žinomo gerojo daktaro Aiskauda prototipas.
Vilniaus Ozo gimnazija antrą kartą džiaugiasi suteikta TOLI (The Olga Lengyel Institute) parama įgyvendinti parengtą projektą. Pasibaigęs karantinas atveria galimybes gyvai prisiliesti prie žydų tautos istorijos: lankantis, klausantis ir sužinant tiek skaudžių, tiek gražių šios bendruomenės gyvenimo Lietuvoje faktų. Vilniaus Ozo gimnazijos mokiniai ir mokytojai įgyvendindami projektą „Žydiško Vilniaus pasakojimai nuotraukose“ tęsia pažintį su skaudžia Vilniaus istorija. Projekto dalyviai, IIB gimnazijos klasės mokiniai ir penkios įvairių mokomų dalykų mokytojos bei dvi švietimo pagalbos specialistės, jau dalyvavo dviejose iš trijų suplanuotose ekskursijose – į Panerių memorialą ir po Žydišką Vilnių.