Balandžio 26–28 d. Zagrebe, Kroatijoje vyko tarptautinis seminaras Europos mokytojams, kurie dėsto ir analizuoja Holokausto ir žmogaus teisių temas.
Seminaro atidaryme dalyvavo Kroatijos žydų bendruomenės prezidentas Ognjen Kraus, kuris papasakojo apie Kroatijos žydų bendruomenės gyvenimą iki Antrojo pasaulinio karo, Holokaustą bei šiuo metu Kroatijoje esančią nedidelę žydų bendruomenę. Apie Holokausto aukų įamžinimą papasakojo TOLI Instituto partneris Kroatijoje – organizacijos Documenta vadovė Vesna Terselic.
Pristatydama tarptautinio seminaro programą, idėją, TOLI Instituto švietimo programų direktorė Oana Nestian-Sandu akcentavo, jog kiekvieno mūsų pareiga yra veikti, susidūrus su nepakantumo, blogio apraiškomis – nebūti nuošalyje, galvojant, jog tai manęs / mūsų tai neliečia.
Seminare buvo gausu darbo grupėse užsiėmimų, kuriuose mokytojai diskutavo apie skirtumus ir panašumus kalbant stereotipų, nepakantumo temomis bei analizuojant antisemitizmo ir Holokausto iškraipymo atvejus.
Tarptautinio renginio metu dalyviai turėjo galimybę aplankyti buvusią koncentracijos stovyklą Jasenovac, įkurtą Ustaša diktatūrinio režimo 1941 m., kurioje iki 1945 m. pavasario buvo įkalinti ir žudomi serbai, žydai ir romai bei politiškai režimui nepatikimi nepriklausomos Kroatijos valstybės gyventojai.
Paskutinę seminaro dieną mokytojai dalinosi patirtimi apie savo įgyvendintus projektus su savo mokiniais, savo šalyse. Toks pasidalinimas patirtimi suteikia mokytojams galimybę sužinoti apie naujus metodus, parsivežti idėjas naujiems projektams. Tarptautiniame seminare dalyvavo du mokytojai iš Lietuvos, iš mokyklų, kuriose veikia Tolerancijos ugdymo centrai: Ieva Kriaučiūnienė iš Kauno Veršvų gimnazijos ir Vaidotas Pakalniškis iš Vilniaus r. Lavoriškių gimnazijos. Jie, kartu su TOLI Instituto partneriu Lietuvoje – Tarptautinės komisijos švietimo programų koordinatore Ingrida Vilkiene, pristatė Lietuvoje įgyvendintus projektus žydų istorijos ir Holokausto tema.
Šis tarptautinis seminaras yra projekto Remember the Holocaust-Act for Democracy dalis, kurį įgyvendina Europos organizacijų konsorciumas, bendradarbiaudamas su TOLI institutu (JAV). Projektas finansuojamas Europos Sąjungos ir TOLI lėšomis.