Gruodžio 11–12 dienomis Vilniuje vyko tarptautinis seminaras „Nusikaltimų žmoniškumui temų pateikimas ugdymo procese“. Seminare dalyvavo mokytojai iš Austrijos, Belgijos, Graikijos ir Lietuvos.
Seminaras prasidėjo nuo pranešimų apie gyvųjų maršus, kurių metu jaunimas iš įvairių valstybių lankosi buvusioje Aušvico- Birkenau nacių įkurtoje koncentracijos stovykloje. Apie gyvųjų maršo projekto įgyvendinimą, tikslus kalbėjo Tarptautinės Gyvųjų maršo organizacijos vadovas Michel Gourary. Savo patirtimi dalinosi svečiai iš Austrijos ir Graikijos. Tarptautinės komisijos vykdomasis direktorius Ronaldas Račinskas pristatė Lietuvoje įgyvendinamą iniciatyvą „Atminties kelią“ – lankymąsi žydų masinių žudynių vietose, minint rugsėjo 23-iąją – Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną. Lietuvos mokytojai iš Tolerancijos ugdymo centrų papasakojo apie kituose Lietuvos miestuose įgyvendinamus projektus žydų istorijos tema.
Seminare apie istorinę atmintį, apie Holokausto istorijos pateikimą ir kalbėjimą su jaunimu pristatė lektoriai prof. Šarūnas Liekis ir Nerijus Šepetys. Apie Holokausto temos pateikimą visuomenei, apie ilgalaikę švietimo politiką įžvalgomis dalinosi Tarptautinės komisijos pirmininkas Emanuelis Zingeris. Renginio dalyviai susipažino su išgyvenusio Holokaustą, litvako, pasaulinio garso dailininko Samuel Bako paveikslais ir aptarė – kaip paveikslai gali pasakoti Holokausto istoriją. Baigiantis seminarui mokytojai aptarė, jog yra galimybė glaudžiau bendrauti ir bendradarbiauti bei keistis gerąja praktika.
Tarptautinį seminarą organizavo Tarptautinė Gyvųjų maršo organizacija kartu su Tarptautine komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti bei Valstybiniu Vilniaus Gaono žydų muziejumi.