Gegužės 25 d. Lietuvoje pirmą kartą buvo minima Tarptautinė kovų su totalitarizmu didvyrių diena. Šią dieną Vilniuje, Užupyje, buvo pagerbtas Lenkijos karininkas Vitoldas Pileckis (Witold Pilecki).
Lenkijos karininkas Vitoldas Pileckis kovojo su abiem totalitariniais režimais – komunizmu ir nacizmu. 1940 m. savo noru pateko į Aušvico koncentracijos stovyklą, tapo kaliniu ir istorijai paliko savo liudijimą apie tai, kas vyko Aušvice, kuris vadinasi „Pileckio ataskaita“ (Pilecki‘s Report). 1948 m. sovietinės Lenkijos valdžios nuteistas mirties bausme apkaltinus šnipinėjimu imperialistams. Vitoldo Pileckio šaknys susiję ir su Lietuva. Vienu metu, dar vaikystėje, Vitoldas Pileckis gyveno su tėvais Vilniuje.
Gegužės 25 dieną Europos Parlamento nariai Rasa Juknevičienė ir Andrius Kubilius, Lenkijos ambasadorė Lietuvoje Uršulė Doroščevska, Tarptautinės komisijos pirmininkas, Seimo narys Emanuelis Zingeris bei kiti seimo nariai, Ronaldas Račinskas, Tarptautinės komisijos vykdomasis direktorius, Vilniaus miesto savivaldybės atstovai, paminėjo Vitoldo Pileckio istoriją prie namo Užupyje, kuriame yra gyvenusi Pileckių šeima.
Pasak Tarptautinės komisijos pirmininko Emanuelio Zingerio, „Vitoldo Pileckio asmenybė rodo žmogaus, savo valstybę mylinčio piliečio pavyzdį, kovojantį su bet kokiu okupantu, kuris kėsinasi į šalies nepriklausomybę“.
Renginys Vilniuje organizuotas remiantis 2019 m. rugsėjį Europos Parlamento priimta rezoliucija, skirta Ribentropo-Molotovo pakto ir Antrojo Pasaulinio karo pradžios 80-mečiui. Šia rezoliucija gegužės 25 diena – Pileckio egzekucijos diena buvo paskelbta Europos Tarptautine kovos su totalitarizmu didvyrių diena.