Kovo 27–29 d. Palangoje ir Plungėje vyko seminaras mokytojams/švietimo darbuotojams „Mokymas apie žydų istoriją ir Holokaustą Lietuvoje, naudojant žmonių istorijas ir lankant istorines vietas“.
Tarptautinis, trijų dienų renginys prasidėjo Palangos miesto „širdyje“ – Palangos Kurhauze. Seminaro atidaryme viešėjęs Palangos vicemeras Rimantas Antanas Mikalkėnas pasidžiaugė, jog seminaro dalyviai iš visos Lietuvos, kurie turės unikalią galimybę sužinoti apie turtingą Palangos žydų bendruomenės istoriją.
Seminaras dalyviams pasiūlė įvairias veiklas: pažintį su paskutinio Plungės žydo Jakovo Bunkos istorija, istoriko Hektoro Vitkaus paskaitą apie Klaipėdos krašto žydų istoriją ir Holokaustą, vyko Centropos filmo apie sefardus žydus peržiūra ir aptarimas. Taip pat, seminaro metu viena diena buvo skirta pažintinei ekskursijai į Plungę – susipažinti su vietos žydų istorija ir ženklais, pristatančiais Plungės žydų bendruomenės gyvenimą iki Antrojo pasaulinio karo ir sunaikinimą Kaušėnuose 1941 m. liepos mėnesį. Dar viena pažintinė ekskursija buvo skirta Palangos žydų istorijos pažinimui. Buvo aplankytos senosios žydų kapinės, susipažinta su Palangos centre esančiais pastatais ir vietomis, kurios byloja apie stovėjusias sinagogos, veikusias ir žydų savininkams priklausiusias gintaro apdirbimo įmones, limonado daryklą, elektrinę ir t.t. Palangos žydų bendruomenės pirmininkas Vilius Gutmanas pasidalino ir idėjomis – kaip galėtų būti įamžintas nužudytų Palangos žydų atminimas.
Seminare dalyvavo 27 mokytojai, švietimo darbuotojai iš įvairių Lietuvos mokyklų, muziejų ir kt. švietimo įstaigų. Šio renginio dalyviai buvo edukatoriai, kurie jau yra dalyvavę Centropos organizuotuose seminaruose Lietuvoje.
Seminarą organizavo Centropa bendradarbiaudama su Tarptautinės komisijos sekretoriatu. Seminaro partneriai: Palangos žydų bendruomenė ir Jakovo Bunkos labdaros ir paramos fondu.
Fotografas – Wojciech Wojtkielewicz.