Lapkričio 4–5 dienomis, pietiniame Lietuvos krašte – Kalvarijoje, vyko seminaras Tolerancijos ugdymo centruose dirbantiems mokytojams. Dviejų dienų seminare „Istorija liudininkų akimis“ buvo aptariamos temos – kaip panaudoti istorijos įvykių liudininkų pasakojimus ugdymo procese. Seminare buvo pristatytas metodinis leidinys mokytojams „Istorijos iš praeities“, kuriame pateikiamos istorijos, pasakojančios apie žydų gelbėjimą Lietuvoje Antrojo pasaulinio karo metu.
Renginyje dalyvavo Maušius Segalis, išgyvenęs Holokaustą. Visą gyvenimą Kalvarijoje pragyvenęs Segalis papasakojo savo gyvenimo istoriją, atsakė į mokytojų klausimus. Ta pačia žmogaus gelbėjimo tema buvo pristatytas Ariogalos gimnazijos bendruomenės sukurtas filmas apie žydų gelbėtojų šeimą iš Raseinių krašto bei pristatytos rekomendacijos – kaip filmą panaudoti pamokose. Seminare mokytojai ne tik klausėsi, bet aktyviai dalyvavo Vašingtono Holokausto muziejaus sukurtame užsiėmime „Nuotraukų panaudojimas dėstant Holokausto temą“.
Antrąją seminaro dieną mokytojai susipažino su Kalvarijos žydų istorija. Iki Antrojo pasaulinio karo šiame mieste gyveno gausi žydų bendruomenė, pagrindinėje miesto gatvėje buvo žydų parduotuvės ir verslo įmonės. Kalvarijoje buvo dviejų sinagogų kompleksas, kurį seminaro dalyviai apžiūrėjo ir apgailestavo, jog apleisti ir griūnantys unikalūs kultūros paminklai. Mokytojai aplankė senąsias žydų kapines bei žudynių vietą ant Orijos ežero kranto. Po pažinties su Kalvarijos žydų istorija, seminaro dalyviai lankėsi Marijampolėje, kur vyko tolesnė pažintis apie Marijampolės žydų gyvenimą ir sunaikinimą Holokausto metu.