Liepos 18–19 d. Lietuvos mokytojų ir muziejininkų grupė dalyvavo seminare „Pažintis su Šiaurės Lietuvos regiono istorinėmis vietomis bei kultūros paveldu.“
Pirmąją seminaro dieną, liepos 18-ąją, švietimo darbuotojų grupė seminarą pradėjo apsilankymu Baisogaloje. Šiame miestelyje, Baisogalos kultūros centre, įsikūręs Tolerancijos ugdymo centras, kuriam vadovauja Kultūros centro direktorė Erika Liukienė. Seminaro dalyviai apsilankė Baisogalos Šv. Trejybės bažnyčioje, kurios įkūrimo istorija siejama su karaliumi Žygimantu Augustu, padovanojusiu Baisogalos parapijai 50 valakų žemės. Bažnyčioje seminaro dalyviai susitiko ir padiskutavo su Baisogalos klebonu apie informacinių technologijų įtaką bažnyčios bendruomenei, tolerancijos ir nepakantumo temomis bei aptarė, kodėl daliai visuomenės sunku pripažinti apie lietuvių dalyvavimą Holokauste.
Vėliau renginio dalyviai aplankė Baisogalos dvarą, susipažino su jo istorija bei pritaikymu šių dienų poreikiams bei švietėjiška veikla.
Sekantis objektas buvo Pakruojis, kuriame švietimo darbuotojų grupė susipažino su miesto istorija, apsilankė Pakruojo ugniagesių stoginės muziejuje, sužinojo, kuo vertėsi ir kaip gyveno Pakruojo lietuviai ir žydai 1930 metais. Medinėje Pakruojo sinagogoje mokytojai buvo supažindinti su žydų tradiciją atspindinčiais simboliais, puošiančiais sinagogos lubas ir sienas. Sinagogoje dirbanti darbuotoja Gitana Maasienė papasakojo apie Pakruojo žydų bendruomenę, sunaikintą 1941 metais.
Iš Pakruojo švietimo darbuotojų grupė vyko į Linkuvą, kurioje pagerbė Holokausto aukas žydų žudynių vietoje, susipažino su sinagogos pastatu miestelio viduryje bei pasilankė restauruojamoje Linkuvos bažnyčioje bei sužinojo, kodėl iki Antrojo pasaulinio karo vietos gyventojai Linkuvą vadino „mažąja Jeruzale“. Toliau sekė apsilankymas Šeduvoje – aplankytos sutvarkytos senosios žydų kapinės bei miestelio centre esantis Romo Kvinto paminklas visiems Šeduvos žydams.
Antrąją seminaro dieną, liepos 19-ąją, seminaro dalyviai praleido Skaudvilėje, kur aplankė sovietinės okupacijos aukų įamžinimo vietą bei masinę Skaudvilės žydų žūties vietą, esančią miške. Švietimo darbuotojai lankėsi vietos menininko Alfonso Čepausko dirbinių (skulptūros ir dailės) galerijoje kartu susipažindami su žymiais vietos žmonėmis. Pažintį su Skaudvile vainikavo tradicinio vietos patiekalo – „kleckų“ degustacija.
Istorijos pažinimo dviejų dienų seminare dalyvavo mokytojai, muziejininkai iš Tolerancijos ugdymo centrų, veikiančių Alytuje, Ariogaloje, Biržuose, Kalvarijoje, Kaune, Kėdainiuose, Marijampolėje, Panevėžyje ir Vilniuje. Tradicinį vasaros seminarą organizavo Tarptautinės komisijos sekretoriatas bendradarbiaujantis su Ariogalos gimnazijos Tolerancijos ugdymo centru.
Baisiogalos kultūros centro informacija apie seminarą Facebook paskyroje (nuoroda).