Spalio 30 d. Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultete vyko seminaras mokytojams, bibliotekininkams ir muziejininkams „#NeverForget: mokymas apie traumines patirtis istorinėse vietose“.
Vienos dienos seminare susirinkusieji išgirdo prof. Rimvydo Laužiko įžvalgas apie tai, kaip artefaktai pasakoja istoriją ir kaip reikia paruošti žmones kalbėti pačiais sunkiausiais klausimais. Profesorius Arvydas Pacevičius paskaitoje pristatė trauminių patirčių liudijimus ego dokumentuose. Susirinkusieji buvo supažindinti su Ruth Laskier dienoraščiu bei kitais ego dokumentais, kurie gali atskleisti žmonių išgyvenimus, patirtas traumas. Po teorinių paskaitų dalyviai vyko į Panerius – Holokausto aukų memorialą susipažinti – kaip kalbėti apie patirtus žmonių išgyvenimus istorinėje vietoje, menančioje įvykdytus nusikaltimus žmoniškumui.
Seminarą organizavo Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas, įgyvendindamas tarptautinį projektą #NeverAgain: Teaching Transmission of Trauma and Remembrance through Experimental Learning bei bendradarbiaudamas su Tarptautine komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje vertinti ir Valstybiniu Vilniaus Gaono žydų muziejumi.