Tarptautinės komisijos pirmininkas ir Seimo Transatlantinių santykių ir demokratinės plėtros pakomitečio pirmininkas Emanuelis Zingeris kreipėsi į JAV valstybės sekretorių Mike’ą Pompeo ir Atstovų rūmų pirmininkę Nancy Pelosi, dėkodamas už pusę amžiaus trukusią trukusią sovietinės Baltijos šalių okupacijos okupacijos nepripažinimo politiką, ir išreiškė prašymą JAV vadovauti tarptautinėms pastangos siekiant nustatyti tikrąją sovietų okupacijos Baltijos šalyse kainą, atsižvelgiant į žuvusiųjų, ištremtųjų ir pabėgėlių skaičių ir siaubingus ekonominius nacionalizacijos, įskaitant ir žydų turėtos nuosavybės, nuostolius. E. Zingeris laiškuose taip pat atkreipė dėmesį į pastaruoju metu suaktyvėjusias Rusijos pastangas klastoti istoriją. Tai reikalauja visos tarptautinės bendruomenės dėmesio ir vieningo atsako.
„Rusijos ambasados Latvijoje pareiškimas, kad „Latvija teisėtai įstojo į Sovietų Sąjungą“, rodo, jog Maskva davė instrukcijas pradėti agresyvią informacinę ataką prieš šalis, kurias prezidentas Vladimiras Putinas nurodė savo neseniai „The National Interest“ leidinyje publikuotame straipsnyje. Tą rodo ir Rusijos Konstitucijos pataisos, ginančios vadinamąją „istorinę tiesą“, nacionaliniams įstatymams suteikiančios pirmenybę prieš tarptautinę teisę ir numatančios atsakomybę už teritorinio vientisumo, įskaitant aneksuotą Krymą, kvestionavimą“, – teigė Seimo narys.
Liepos 23 d. minimos 80-osios Sumnerio Welleso deklaracijos, kuria JAV pareiškė nepripažįstanti Baltijos šalių aneksijos ir pradėjo penkis dešimtmečius trukusią Baltijos valstybių okupacijos nepripažinimo politiką, metinės. Tuo metu principinga JAV pozicija nepripažinti Baltijos šalių prievartinės aneksijos tapo žinia visam pasauliui, kad teisė negali būti įgyjama jėga.
„Tačiau šiandien matome, kad tas pats kaimynas vykdo informacines atakas, mėgina perrašyti istoriją, net neatsisako ketinimų panaudoti jėgą, siekdamas įgyti teisę į kitų tautų teritoriją“, – sakė E. Zingeris, Sumnerio Welleo deklaracijos minėjimo Lietuvoje autorius.
Todėl, jo teigimu, JAV privalo atkreipti dėmesį į istorinio revizionizmo tendenciją, griežtai pasmerkti Rusijos pastangas klastoti istoriją, įvertinti sovietinės okupacijos žalą Baltijos šalims ir priminti tarptautinių įsipareigojimų laikymąsi Rusijos vykdomosios valdžios valdomos nacionalinės teisės atžvilgiu.