Liepos 17–18 d. Kauno IX forto muziejuje vyko tarptautinė-mokslinė konferencija.
Dviejų dienų tarptautinė konferencija „80-čiai metų nuo Kauno geto sunaikinimo praėjus – ką atsimename, ko pasimokėme?“ vyko Kauno IX forto muziejuje. Atidarant konferenciją Kauno IX forto muziejaus direktorius Marius Pečiulis paaiškino vieną iš pagrindinių tikslų, paskatinusių organizuoti šią konferenciją – tai Kauno geto ir Kauno IX forto istorijos tyrinėjimas. Renginio pradžioje sveikinimo žodį tarė diplomatai Erez Golan (Izraelio ambasada) ir Anja Luther ( Vokietijos ambasada) bei Gercas Žakas – Kauno žydų bendruomenės pirmininkas.
Dviejų dienų konferencijoje pranešimus skaitė istorikai, lektoriai iš Lietuvos, Izraelio, Jungtinių Amerikos valstijų, Lenkijos, Vokietijos, Ukrainos. Svarbios pranešimų temos dar plačiau buvo aptariamos diskusijoms skirto laiko metu. Antrosios konferencijos dienos pabaigoje, organizatoriai lektorius ir svečius pakvietė į ekskursiją Vilijampolėje – buvusioje geto teritorijoje. Vėliau dar buvo aplankyta paroda „Kauno getas: tikrovė ir atmintis“, veikianti Kauno istorinėje prezidentūroje. Vienas iš parodos kuratorių, istorikas dr. Nerijus Šepetys pristatė parodos koncepciją ir papasakojo apie tai – kaip gimė idėja šioje ekspozicijoje papasakoti apie Kauno gete kalėjusių žmonių istorijas ir likimus.
Pasak Kauno IX forto muziejaus direktoriaus Mariaus Pečiulio, apibendrinusio vykusią konferenciją, „Holokausto tema aptarta tiek gyliu, tiek pločiu ir tuo pačiu, ši konferencija nubrėžė vektorius ateičiai“.
Konferenciją organizavo Kauno IX forto muziejus, bendradarbiaujant su Tarptautinės komisijos sekretoriatu, Izraelio ir Vokietijos ambasadomis Lietuvoje, Kauno žydų bendruomene.
Su vykusios konferencijos programa galima susipažinti čia.
Nuotraukų autorius – Andrius Fioklinas: