Balandžio 15 d. Varėnos kultūros centre vyko Nacionalinis dainų festivalis „Dainos iš tremties“. Renginiu buvo siekiama priminti 1948-ųjų ir 1949-ųjų metų pavasariais vykusias tremtis, pagerbti visus, patyrusius sovietinės okupacijos represijas ir nepraradusius vilties, kada nors sugrįžti į namus. Kad viltis neužgestų ir būtų lengviau pakelti sunkią dalią, tremtiniai kūrė ir dainavo dainas.
Dainų festivalyje skambėjo ne tik autentiškos tremties, partizanų dainos, kurias tremtiniai labai mėgo dainuoti, bet ir vėliau sukurtos, kurias sujungė tos pačios temos – tremtis, pokaris, išgyvenimai. Festivalyje dalyvavo daugiau nei šimtas atlikėjų iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Alytaus miestų, Prienų, Raseinių ir Varėnos rajonų. Šių metų renginyje dalyviai ne tik dainavo dainas, buvo pristatytos ir dvi meninės literatūrinės kompozicijos: Valkininkų gimnazijos moksleiviai jautriai pasakojo apie Pietų Lietuvos partizanų likimus, o Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazistai atliko meninę kompoziciją „Vaikai“, pristatydami į tremtį papuolusių paauglių mintis ir svajones. Mokinius festivaliui paruošę mokytojai mano, jog mokinių dalyvavimas tokiame renginyje yra ne tik galimybė atskleisti meninius gebėjimus, bet ir gyva istorijos pamoka apie Lietuvos gyventojų tremtį, sąlygas, kuriose žmonės turėjo išgyventi, tarpusavio santykius, viltis bei svajones.
Dainų festivalį „Dainos iš tremties“ organizavo Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti sekretoriatas kartu su Varėnos „Ąžuolo“ gimnazijos Tolerancijos ugdymo centru.