Rugpjūčio 11–16 d. Osvencime (Lenkija) vyko tarptautinis seminaras, skirtas aptarti nusikaltimus žmogiškumui, vykusius Antrojo pasaulinio karo metu bei kalbėti apie vykstančius karus ir žmonių žudymą dabartiniame pasaulyje – šiomis dienomis.
Tarptautinis seminaras Europos valstybių atstovams vyksta kasmet, rugpjūčio antrą savaitę. Renginio data susijusi su kunigo Maximiliano Kolbės nužudymo data – rugpjūčio 14 d. Kunigas Maximilianas Kolbė kalėjo Aušvico koncentracijos stovykloje ir pasisiūlė mirti – savo gyvybę vietoj kito, mirčiai pasmerkto kalinio. Todėl vykusiame tarptautiniame seminare daug dėmesio buvo skirta atsakomybės, pasipriešinimo blogiui, pasiaukojimo dėl kito žmogaus temoms. Renginio dalyviai iš skirtingų šalių susipažino ne tik su Aušvico koncentracijos stovyklos įkūrimo istorija, nacių politika, naudota žmones palaužti, nužmoginti ir sunaikinti, bet ir su dar viduramžiais įkurtu Osvencimo miestu, kuriame iki Antrojo pasaulinio karo aktyvų visuomeninį, politinį ir ekonominį vaidmenį vaidino vietos žydų bendruomenė.
Tarptautiniame seminare 34 dalyviai iš 14 pasaulio šalių aktyviai diskutavo žmogaus teisių pažeidimo temomis, aptarė vykusius konfliktus praeityje, prisimindami šių dienų aktualijas ir vykstančius karus. Taip pat, lydimi kunigo Manfred Deselaers, susipažino su buvusio koncentracijos stovyklos kalinio Marian Kolodziej piešiniais, kurie gali būti geriausias įrodymas – ką patyrė žmonės, kalėję Aušvice. Seminaro dalyviai turėjo unikalią galimybę išgirsti dviejų, buvusių koncentracijos stovyklos kalinių: Zdzislawos Wlodarczyk ir Grzegorz Tomaszewski, kalėjusių, kai dar buvo vaikai, istorijas.
Tarptautiniame renginyje, keleto šalių atstovai skaitė pranešimus apie tai, kaip prisimenamas Antrasis pasaulinis karas, koks pasakojimas apie karą yra pristatomas tų šalių visuomenėse. Šiame seminare pranešimai buvo skaitomi apie Vokietiją, Lenkiją, Lietuvą, Bosniją ir Hercegoviną, Airiją, Bulgariją. Apie Tarptautinės komisijos istorikų atliktus tyrimus Holokausto tema pranešimą skaitė Ingrida Vilkienė (Tarptautinės komisijos švietimo programų koordinatorė), o apie edukacines veiklas mokiniams ir visuomenei šia tema pristatė edukatorius Paulius Aleksandravičius iš Kauno IX forto muziejaus. Dalyvė iš Ukrainos, Uliana Krekhovets, pranešimą skaitė ne apie ukrainiečių požiūrį į Antrąjį pasaulinį karą, bet apie dabar vykstantį karą Ukrainoje. Viešnia pristatė savo pieštus eskizus, kuriuos sukūrė po tam tikrų Rusijos karių išpuolių, po artimų žmonių netekčių. Renginio dalyviai jautriai reagavo į ukrainietės pasakojimą ir piešinius, kurie gali būti kaip vienas iš nusikaltimų žmoniškumui įrodymas.
Tarptautinį seminarą organizavo Maximilian Kolbe fondas, renginys vyko jau 15-ą kartą. Ir pasak vieno iš organizatorių, dr. Jorg Luer, „šis tarptautinis seminaras neduos atsakymų į klausimus ir aš manau, netgi esu tikras, jog po šio seminaro – klausimų bus daug daugiau nei atsakymų.
Maximilian Kolbe fonas bendradarbiauja su Tarptautinės komisijos sekretoriatu ir kasmet, nuo 2012 metų, po 2 dalyvius iš Lietuvos dalyvauja šiame tarptautiniame renginyje.