Gruodžio 12 d. vyko seminaras mokytojams, švietimo darbuotojams, dalyvavusiems projekte „Holokaustas kaip atspirties taškas“.
Tarptautinis seminaras mokytojams, švietimo darbuotojams iš Lietuvos, Latvijos, Estijos vyko nuotoliu, Zoom platformoje. Renginyje susitiko mokytojai, dalyvavę seminare Rygoje (Latvija), gegužės 8 – 10 dienomis.
Nuotoliu vykęs seminaras buvo aptariamasis, analizuojant istorines temas, kuriomis diskutuota ankstesniame renginyje Rygoje. Šiame tarptautiniame seminare 2 mokytojai: Ringailė Tervydienė (Lietuva) ir Deivis Strupulis (Latvija) pristatė paruoštą metodinę medžiagą „Holokaustas okupuotose Baltijos šalyse“, remiantis gautomis žiniomis ir įgyta patirtimi tarptautiniame seminare Rygoje. Pasak edukologės Katjos Beckel iš Memorial de la Shoah organizacijos, „kai šie mokytojai ruošė metodinę medžiagą, aš, bendraudama su jais, sužinojau labai daug naujų dalykų apie Antrojo pasaulinio karo pradžią. Nes Vakarų Europoje vyko karas su nacistine Vokietija ir sovietų okupacijos ten nebuvo. O paruoštoje metodinėje medžiagoje, kalbant apie 1939 – 1940 m. laikotarpį, sovietų okupaciją mini ir mokytojas iš Latvijos, ir mokytoja iš Lietuvos.“
Dviejų Baltijos valstybių pedagogų paruošta metodinė medžiaga bus viešai prieinama ir ja galės naudotis visų trijų Baltijos šalių mokytojai.
Tarptautinis projektas „Holokaustas kaip atspirties taškas“ inicijuotas Memorial de la Shoah organizacijos (Prancūzija), kuris įgyvendinamas kartu su Tarptautine komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti bei Latvijos ir Estijos švietimo ministerijomis.