Liepos 15 d. Šiauliuose vyko Šiaulių geto likvidavimo, prieš 80 metų, paminėjimo renginiai.
Paminėjimas prasidėjo Ežero ir Trakų gatvių sankirtoje, prie paminklo, menančio apie Šiaulių geto vartus. Susirinkusieji padėjo atminimo akmenėlius ir žvakes prie paminklinio akmens. Lietuvos žydų bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky susirinkusiems priminė, jog Šiaulių getas buvo likviduotas tuo metu 1944 metais, kai Vilniuje, už kelių šimtų kilometrų, jau buvo sovietinė kariuomenė. Šiaulių geležinkelio stotis buvo subombarduota, todėl naciams naikinant Šiaulių getą, geto kaliniai buvo varomi pėsčiomis į Radviliškį, iš kur traukiniais buvo gabenami į Štuthofo ir Dachau koncentracijos stovyklas.
Vėliau paminėjimo renginys persikėlė į Pasaulio tautų teisuoliams skirtą skverą, kuriame Šiaulių miesto meras Artūras Visockas priminė apie didvyriškus žydų gelbėtojų poelgius Holokausto laikotarpiu.
Iš žydų gelbėtojams skirto skvero, renginio dalyviai persikėlė į Chaimo Frenkelio vilą, kur vyko pagrindinis paminėjimo renginys. Jo metu skambėjo Anatolijaus Šenderovo ir Josepho Achrono sukurti kūriniai, kuriuos atliko muzikantai Gleb Pyšniak ir Dalia Dėdinskaitė. Į susirinkusiuosius kreipėsi iš Šiaulių kilusi, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė Viktorija Čmielytė-
Nielsen, prisimindama Šiaulių geto likvidavimą ir tragišką daugelio geto kalinių likimą. Pasak Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkės, „minėjimas yra kiekvienam iš mūsų gera proga prisiminti, jog sąžinė neturi senaties termino.“ Paminėjimo renginyje dalyvavo diplomatai iš Izraelio, Vokietijos, Nyderlandų ir Prancūzijos. Prisiminti Šiaulių geto likvidavimą ir pagerbti aukas atvyko mokytojai iš Tolerancijos ugdymo centrų, veikiančių Radviliškyje, Marijampolėje, Kalvarijoje bei atstovai iš Tarptautinės komisijos sekretoriato.
Šiaulių geto likvidavimo 80-ųjų metinių paminėjimo renginį organizavo Lietuvos žydų bendruomenė kartu su Šiaulių apskrities ir Šiaulių krašto žydų bendruomenėmis.