Kovo 15 d. jau antrus metus Lietuvoje buvo minima Lietuvos žydų gelbėtojų diena.
Kovo 15 d. Lietuvos žydų gelbėtojų dienos minėjimas Vilniuje prasidėjo iš paties ryto. Nuo 11 val. ryto iki 14.30 val. Žydų kultūros ir informacijos centrą aplankė daugiau nei 120 Vilniaus mokyklų mokinių su mokytojais. Šiame centre jie susipažino su žydų gelbėtojų istorijomis, sužinojo apie Yad Vashem – tarptautinį Holokausto atminties centrą Izraelyje, kuris suteikia Pasaulio tautų teisuolio vardus už žydų gelbėjimą Holokausto metu, susipažino su to paties centro – Yad Vashem paruošta paroda apie Pasaulio tautų teisuolius, aptarė simbolius, esančius žydų gelbėtojų dienai sukurtame ženkle bei pasirinkę lapelius su žydų gelbėtojų vardais – patalpino juos specialiai sukurtoje, simbolinėje Pasaulio tautų teisuolių erdvėje. Kovo 15 d. Žydų kultūros ir informacijos centrą aplankė ne tik Vilniaus Žvėryno, Vasilijaus Kačialovo gimnazijų, „Sietuvos“ progimnazijos ir Naujamiesčio mokyklos mokiniai, bet ir Vilniuje viešėję Utenos bei Marijampolės mokyklų bendruomenių atstovai.
Tą pačią dieną į Vilnių, Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Tarptautinės komisijos sekretoriato pasiūlymu atvyko 3 Lietuvos regionų mokyklų atstovai. Mokiniai su mokytojais turėjo intensyvią, pažintinę programą visai dienai: aplankė naują Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus ekspoziciją „Litvakų tapatybės muziejų“, susipažino Vilniaus Rotušėje su paroda, skirta žydų gelbėtojų temai, paruoštą architekto Tauro Budzio su dukra Barbora, dalyvavo ekskursijoje po Vilniaus universitetą, trumpam aplankė Žydų kultūros ir informacijos centrą, kur susipažino su geto slėptuvės, vadinamos „malina“ – ekspozicija.
Pavakare, atvykusieji mokiniai su mokytojais iš Alytaus, Marijampolės ir Utenos dalyvavo oficialiame Lietuvos žydų gelbėtojų dienos paminėjimo renginyje, vykusiame Vilniaus universiteto kiemelyje. Paminėjimą pradėjusi Lietuvos Respublikos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė pasidalino mintimis apie žydų gelbėtojus iš skirtingų regionų, akcentuodama, jog nei vieno gelbėjimo atvejo nebuvo vienodo, kaip ir žydų gelbėtojų istorijos yra skirtingos. Vėliau buvo skaitomi žydų gelbėtojų vardai ir Lietuvos vietovių pavadinimai, kuriuose buvo gelbėjami žmonės Holokausto metu. Vardus skaitė politikai, diplomatai, Lietuvos žydų bendruomenės nariai, mokiniai, studentai, visuomenininkai ir įvairių institucijų atstovai.
Pasak mokinės Stelos iš Alytaus Jotvingių gimnazijos, dalyvavusios renginyje Vilniaus universitete, „didžiausią įspūdį paliko išgelbėtos Danutės Pomerancaitės vaizdo įrašas iš JAV ir jos pasakyti žodžiai: „jeigu ne gelbėtojai, šiandien manęs nebūtų“.
Renginyje, vykusiame Vilniaus universitete, dalyvavo mokiniai su mokytojais iš Tolerancijos ugdymo centrų: Alytaus Jotvingių gimnazijos, Marijampolės „Sūduvos“ ir marijonų gimnazijų, Marijampolės „Ryto“ progimnazijos ir Utenos Aukštakalnio progimnazijos.
Lietuvos žydų gelbėtojų dienos renginiai vyko ir kituose miestuose, Tolerancijos ugdymo centruose. Apie tai skaityti – Tolerancijos ugdymo centrų naujienos.