Radviliškio Lizdeikos gimnazijos Tolerancijos centras paminėjo Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną.
Sausio 25–26 dienomis istorijos mokytojai gimnazijoje 2-ųjų klasių mokiniams vedė pamokas apie žydų tautos tragediją Antrojo pasaulinio karo metais. Istorijos ir pilietinio ugdymo pamokose kalbėta apie istorinius šio įvykio aspektus, taip pat buvo keliami klausimai apie žmogaus prigimtį, nuostatas ir elgesį ekstremaliomis sąlygomis, valią išgyventi ir galią pasipriešinti blogiui.
Istorijos mokytoja A. Savickienė ir lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja L. Verbickienė Trečiojo amžiaus universiteto lankytojams Radviliškio suaugusiųjų ir jaunimo neformaliojo ugdymo centre skaitė paskaitą „Holokaustas. Kaip žmogus galėjo tai padaryti?“ (iš paskaitų ciklo „Istorijos sąsiuvinio paraštėse: žydiškos kultūros atspindžiai“). Paskaitos pradžioje 2B klasės mokiniai Emilija ir Arminas perskaitė ištrauką iš žydų rašytojo I. Mero romano „Lygiosios trunka akimirką“. Mokytojos pristatė nuotraukas ir liudijimus, kuriuos gavo iš Yad Vashem archyvų. Jeruzalėje esantis Yad Vashem memorialas siekia išsaugoti katastrofos laikotarpio žydų istoriją, įamžinti kiekvieną iš šešių milijonų žuvusių žydų asmeninę tragediją ir pripažinti tuos, kurie rizikavo gyvybe ir gelbėjo žydus. Susirinkę senjorai šluostėsi ašaras klausydamiesi ištraukos iš knygos „Anos Frank dienoraštis“, žiūrėdami ištrauką iš filmo „Šindlerio sąrašas“ ir nuoširdžiai dėkojo už paskaitą, kurios pabaigoje TAU lankytoja Kilbauskienė perskaitė savo kūrybos eilėraštį „Mažoji žydų mergaitė“.
Pasibaigus paskaitai visi susirinkusieji vieningai sutarėme, kad Holokausto įvykiai įkūnija absoliutų politinį ir žmogiškąją blogį, kuris negali kartotis Žemėje. Teisus buvo profesorius Matthias Weber: „Niekada daugiau“.
A. Savickienė, L. Verbickienė